W czasie zimowych ferii szkolnych wielu rodziców szuka inspiracji na zagospodarowanie czasu swoim pociechom. Jeśli opiekę nad Twoim dzieckiem sprawować będą dziadkowie… zaproponuj im wycieczkę do dwóch nowych muzeów warszawskich, które nawiązują do czasów PRL-u.
Muzeum Życia PRL-u
To miejsce po brzeg wypełnione przedmiotami codziennego użytku z czasów komunizmu. Zostało założone dzięki inicjatywie Rafała i Marty Patta, właścicieli firmy Adventure Warsaw i jednocześnie przewodników warszawskich. Początkowo zajmowało mniejszą przestrzeń, ale ponieważ spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem zwiedzających, jego obecna lokalizacja to Plac Konstytucji i przeszło 200 m² ekspozycji. Co na niej znajdziemy? Na przykład… budkę telefoniczną na monety, pokoje umeblowane typowo z epoki sprzed 40 i więcej lat, opakowania po produktach żywnościowych, plastycznych, odkurzacze, pralki, telewizory, a nawet suszarki do włosów! Nie sposób tutaj wszystkiego wyliczyć, musicie to zobaczyć sami. Mało tego – na miejscu napijecie się oranżady, kawy lub wody sodowej z syfonu – wszystko z lat 80. XX w. W małej Sali kinowej obejrzycie fragmenty słynnej Kroniki Filmowej. Prezentowane wnętrza i przedmioty pokażą milusińskim jak wyglądało codzienne życie ich rodziców i dziadków, a najstarszemu pokoleniu przypomną czasy komunistycznej propagandy, w jaki sposób polityczna władza wpływała na funkcjonowanie zwykłego obywatela. Koniecznie musicie zobaczyć to miejsce! Więcej informacji o Muzeum tutaj
Muzeum Polskiego Fiata
Otwarte jesienią 2019 r., czyli całkiem niedawno. Prawdziwa gratka dla automaniaków. W zbiorach, na stosunkowo małej powierzchni lecz pięknie zaaranżowanej zobaczymy klasyki produkcji FSO i FSM, najciekawsze wersje fiatów 126, 125, polonezów i włoskich wersji, auta filmowe. Statystyczny obywatel Polski z czasów komunizmu, znał trzy modele Fiata, które nazywane były małym fiatem, dużym fiatem i polonezem, dlatego zwiedzając to muzeum, przeżyje przyjemne zaskoczenie. Dodatkowo – oryginalne plakaty z „tamtych” czasów pomogą Wam odbyć podróż w czasie!
Więcej o muzeum tutaj